Барај Барај Мапа

назад

Филтер по цена

филтри

x
全部
Филтер по цена

Чешми за туширање

Како се разликува термостатската чешма за туширање од бањата за миксер?


Како што сугерира името, термостатската чешма за туширање функционира и како туш и чешма за да се доведе водата во складираниот резервоар на претходно поставената температура, што значи, вие не мора да се грижите за претходно загревање на водата во зими или изгорување покрај топла вода во лето веќе. Треба само да ги прилагодите претходно поставените температури на термостатските славини за туширање и ќе ја добиете посакуваната температура на водата од чешмата или тушот.

Како се разликува термостатската чешма за туширање од бањата за миксер?

Додека славините на термостатот ја доведуваат водата до претходно поставената температура, славините за миксер едноставно мешаат топла и ладна вода на поставената температура и со тоа не се во можност да реагираат на промената на температурата на водата и да ја вратат назад во претходно поставената температура како термостат славини Со чешма со термостат, не мора да се грижите за проверка на температурата на водата пред да се бањате секој пат.

Прикажани 1-12 на 16 резултати

最多 添加 进入 4 个 对比

至少 添加 2 个 对比 项目

对比隐藏
Добредојдовте на официјалната веб-страница ARCORA FAUCET

Се вчитува ...

кошничката

X

Историја на прелистување

X
САКАТЕ 10% КУПОН?
Претплатете се сега за да добиете бесплатен код за забава за попуст. Не пропуштајте!
    Земете ми попуст од 10%
    Се согласувам со рок и состојба
    Не благодарам, претпочитам да плаќам целосна цена.