Барај Барај Мапа

Копче за бања АРЦОРА Бања Суета мијалник Поп-ап затка за одвод

13.99
Продадено:
34
Осврти:
0

Лаваречко скокачко собрание има скокачки пол за мијалници со претекување. Комплетно позлатено месинг тело и ременче.

 
 • Квантитет
  • -
  • +
 •  
назад купувачка кошничка

Заменувањето на истрошениот затворач за одводнување X3002 нема да ви овозможи само да го заживеете мијалникот, но исто така може да понуди и сила и издржливост. WAWAFAUCET не само што нуди специфични бренд-поп-тапери, туку и универзални стопери што ќе му дадат специфичен натпревар на вашиот сегашен стил. лесен за инсталирање: лесна инсталација од страна на упатството, не се потребни алатки широка примена: водовод со стандардна големина, со прекумерен проток одговара мијалник за бања со дијаметар на отворот за одвод 1-1 / 2 ”или 1-3 / 4” премиум материјал: изработен од високо квалитетен материјал за стомачни мускули, може да ви служи долго време. лесна работа: притиснете го капакот за да се запечати и повторно притиснете за да се отвори.

како да инсталирате скокачки мозоци со одлив

1. Прво, расклопувајте ги додатоците на одводот за мијалник, а потоа затегнете ја прирабницата за одводнување на сливот за миење под сливот за миење садови, а потоа ставете го садот за миење садови на countertop. Дупка.

2. Завиткајте ја суровата лента околу положбата на одводот на мијалникот, а потоа усогласете го другиот крај на одводот на мијалникот со канализацијата, извадете ги фитинзите или делови од одводот на мијалникот и затегнете го интерфејсот помеѓу мозоци и мозоци со клуч По завршувањето на инсталацијата, проверете дали двата краја на цевката за вода на сливот за миење се добро избалансирани и затегнати.

3. Проверете дали деловите се инсталирани. Ако нема проблем, можете да започнете да ставате вода во сливот за миење за да тестирате од страната за да видите дали има истекување на вода од одводот на мијалникот. Ако нема протекување на вода или истекување, тоа укажува на тоа дека е инсталиран мозоци на сливот.

спецификација

Тежина

0.5 кг = 1.1023 lb = 17.6370 мл

Добредојдовте на официјалната веб-страница ARCORA FAUCET

Се вчитува ...

кошничката

X

Историја на прелистување

X
САКАТЕ 10% КУПОН?
Претплатете се сега за да добиете бесплатен код за забава за попуст. Не пропуштајте!
  Земете ми попуст од 10%
  Се согласувам со рок и состојба
  Не благодарам, претпочитам да плаќам целосна цена.