Барај Барај Мапа

Акуша за мијалник во кујна ARCORA со распрскувач за извлекување

77.99
Продадено:
69
Осврти:
0

Купете ја Единствената рачка за кујнски тапа има автоматска функција за повлекување. Функцијата на повлекување на чешмата за влечење главно се постигнува со гравитација на топката (исто така позната како гравитационен блок и гравитационен чекан).

Доставете до

 
 • Квантитет
  • -
  • +
 •  
назад купувачка кошничка

Повлечете ги славините за миксер во кујната 2310800C
Барате класична хромирана чешма за миксер во кујна? Не барај повеќе! Arcora ви нуди една од најдобрите класични, а сепак современи славини за мешање кујнски миксер што ќе ги најдете на пазарот. Нејзината вредност за парите е неприкосновена, бидејќи „Аркора“ знае да прави висококвалитетни славини за миксер во кујна по многу прифатлива цена. Покрај тоа, неговиот уникатен дизајн го прави привлечниот кујнски миксер на Аркора да привлекува внимание во која било кујна. Кога избравте класичен дизајн на кујна или модерен дизајн на кујна, оваа славина за миксер за кујната ќе се вклопи во неа.

Секој пат кога дизајнерите на „Аркора“ ќе успеат да дизајнираат славини за мешање кујнски миксери кои ги воодушевуваат повеќето луѓе. Аркора сака да дизајнира само привлечни славини за миксер во кујна кои прават разлика во која било кујна. Некои луѓе го потценуваат влијанието на славините за миксер во кујната, бидејќи тие прават огромна разлика во секоја кујна. Чешмите за миксер за кујна можат да додадат посебен шмек на секоја кујна. Дизајнерите во Аркора се многу свесни за тоа. Не за ништо, чешмите за мешање кујнски миксер на Аркора се продаваат на клиенти од целиот свет.

Практични влечете славини во кујнски миксер
Влечените славини за миксер во Arcora ја карактеризираат предноста што цревото за вода може лесно да се извлече од чешмата за миксер за кујна. Ова обично ја зголемува вашата област на црвенило со уште 15 до 23 инчи. Цревото за вода што може да се повлече може лесно да се извлече, за драматично да се зголеми местото за миење. Секој агол од кујнскиот мијалник, на кој порано беше потешко да се стигне со вашата статична славина за миксер во кујната, сега може лесно да се исчисти. Цревото за вода може лесно да се извлече и по неговата употреба, тој автоматски ќе се повлече во првобитната положба.
Друга одлична карактеристика на практичните славини за миксер во кујната на Аркора е вртливата славина што може да се движи за 360 степени. Тоа ги прави овие повлечени славини за миксер во кујната особено идеални за двојни мијалници во кујната. На овој начин е лесно да се смени од еден кујнски мијалник во друг. Се чувствува мазно кога се ракува со овие славини за мешање кујна, бидејќи Arcora користи висококвалитетни материјали во славините за миксер за кујната. Разликата ја забележувате веднаш кога ракувате со чешма за миксер за кујна на Аркора.
3-режим повлечете ги славините за миксер во кујната
Со повлечените славини за миксер во Arcora може да управувате со една единствена висококвалитетна лост. Топла и ладна вода може да се меша со само една рака додека не се постигне идеалната температура. И тоа важи и за волуменот на вода. На овој начин секогаш ќе ја држите едната рака слободна за да извршувате други кујнски задачи. Керамичкиот кертриџ без капе гарантира оптимални перформанси. Поради своето запечатување, рачката се врти непречено и обезбедува долгорочна употреба без капе или протекува вода. И, пред сè, исто така, гарантира точна и чекорна контрола на температурата на водата без никакви реакции.
Славините за мешање кујнски миксер на Аркора нудат три-функционална славина за кујнски миксер. Освен за режим на вода со редовен проток, може да изберете и за режим на прскање или режим на аква-сечило. Овој режим на аква-сечило ви обезбедува многу силен млаз за вода, кој може лесно да ги исфрли сите остатоци од храна од чинии или од самиот кујнски мијалник. Оваа функција е единствена на пазарот и дефинитивно е предност на повлечените славини за миксер во Arcora во однос на другите славини за миксер за кујната. Едноставно, можете да ги вклучите функциите на водата со едно притискање на копчето, што лесно се поставува на главата за прскање на чешмата за миксер за кујна.

Висококвалитетни славини за миксер во кујната
Како што споменавме претходно, Arcora е добро свесна за важноста на квалитетните повлекувачи на славините за миксер во кујната. Затоа, Аркора користи висококвалитетни материјали што ги надминуваат вкупните стандарди во индустријата. Размислете за врвни процеси за поплавување на површината, светски познати делови како аераторот Neoperl и цврсти метални материјали. Само за да се осигурате дека го користите производот со најдобри перформанси за долгогодишна употреба. Затоа, „Аркора“ исто така може да ви понуди 3-годишна гаранција за производот при повлекување на славините за миксер во кујната. И пред сè, во Аркора сме сигурни дека ќе продолжите да ни се враќате, бидејќи повеќето од нашите клиенти остануваат верни клиенти доживотно, заради возвишената вредност за парите што ги нудиме.
Отстрануваната глава за туширање на висококвалитетните славини за миксер во кујната е лесно да се отстранат или заменат. На овој начин можете лесно да ја исчистите и одржувате главата за прскање на оваа чешма за миксер и да ги отстраните сите остатоци од тврда вода што се собираат за време. Чешмите за миксер за кујната на Аркора се особено погодни за системи со висок притисок. Флексибилното црево за вода со силика гел, исто така, нуди непречена работа и долг животен век.

Инсталирање на славините за миксер од кујната
Влечените славини за миксер во Arcora може да се инсталираат во палуба за кујна од 1 или 3 дупки. Монтирани на палубата, славините за миксер во кујната се испорачуваат со комплетен комплет за инсталација. Со плочата за покривање поставена на метална палуба, сите дупки се покриени, така ќе бидете обезбедени со естетски инсталирана чешма за миксер за кујната. За да можете сами да ги инсталирате овие славини за мешање кујнски миксер, целиот хардвер е вклучен во пакетот. Можете да завршите со инсталирање на славините за мешање во кујната како ветре. Со видео-склопот лесно можете да ја завршите инсталацијата за помалку од 30 минути. Ова ќе ви заштеди скап водоводџија!
Покрај бесплатниот 3-годишен гарантен рок што Arcora ви го нуди кога ги купувате овие славини за миксер во кујната, Arcora ви нуди и 90-дневна гаранција за враќање на парите. Ако не ве импресионира вредноста за парите што ја добивате со купување на овие славини за мешање кујнски миксер, можете да ја вратите повлечената славина за миксер за кујната без никакви проблеми. Getе добиете целосна наплата без поставени прашања.
Предностите на славините на миксер во кујната накратко:
· Дајте ву-фактор на секоја кујна
· Класичен и сепак современ дизајн
· 3 режими на вода, вклучително и аква-сечилото под висок притисок
· Направено од високо квалитетни материјали
Вклучувајќи комплет за инсталирање
· Лесен за чистење и лесен за одржување
· 90-дневна гаранција за враќање на парите
· 3-годишна гаранција

 

спецификации

SKU: 2310800C категории: , Тагови: , ,

спецификација

Тежина

2.6 кг = 5.7320 lb = 91.7123 мл

Добредојдовте на официјалната веб-страница ARCORA FAUCET

Се вчитува ...

кошничката

X

Историја на прелистување

X
САКАТЕ 10% КУПОН?
Претплатете се сега за да добиете бесплатен код за забава за попуст. Не пропуштајте!
  Земете ми попуст од 10%
  Се согласувам со рок и состојба
  Не благодарам, претпочитам да плаќам целосна цена.