Барај Барај Мапа

ARCORA висок краен кујнски славина исчистен никел повлечете надолу

62.99
Продадено:
67
Осврти:
0

Amazon DE  Amazon FR

Овој чешми за кујна е направен од фино лиење на бакар и миење олово. SUS304 е еколошки и здрав, а нашето здравје зависи од нашиот старател. Може да се прилагоди со топла и ладна ротација, лесна за замена, лесна за инсталација, класична и елегантна и е погодна за разни украси за бања и кујна

Доставете до

 
 • Квантитет
  • -
  • +
 •  
назад купувачка кошничка

Повлечете ги славините за кујнски мијалник 2310301
Избор на кран за мијалник, една од најважните карактеристики е вашето здравје и заштита на животната средина. Чешми за мијалник во кујна кои не се изработени од цврсти и висококвалитетни материјали, може да влијаат на вашето здравје поради токсични остатоци што се мешаат со вашата вода за пиење. Тапаните за кујнски мијалник на Аркора се изработени од бранест никел и високо квалитетни материјали. Во комбинација со компоненти од не'рѓосувачки челик, овие славини за кујнски мијалник ви ја нудат најдобрата вредност за парите во однос на квалитетот, издржливоста и отпорноста. Висококвалитетниот керамички диск вентил од овие славини за кујнски мијалник може да трае најмалку 500,000 циклуси на вода целосно без капе. Ова го надминува секој стандард на индустријата. Пред сè, повлечете ги кујнските славини на „Аркора“ заштедете вода поради нејзината иновативна глава за прскање. Дефинитивно ова ќе го забележите на сметката за вода!
Покрај здравјето, функционалностите на овие славини за мијалник во кујната исто така се разновидни. Мулти-функционалниот распрскувач може да се користи во два режима: тврд проток кога наполнувате тава со вода на пример, и тврд спреј за чистење садови на пример. Кујнска славина со една рачка го олеснува прилагодувањето на количината и температурата на водата. Од друга страна, вртливиот излив може да се сврти за 360 степени за максимална удобност. И за крај, но не и најважно, славината со мијалник со еден лост се одликува со црево за извлекување од 1.5 m за да ви овозможи поголема површина за перење од 80 cm. Тоа е особено корисно кога имате двоен кујнски мијалник, но исто така и со еден кујнски мијалник овие чешми за миење на кујнски мијалник на Аркора можат да бидат практични. Ниту едно место во или околу вашиот кујнски мијалник не може да се стигне со овие славини на кујнски мијалник на Аркора.
Стилски таблети за миење со мијалник во кујната
Покрај здравјето и функционално, секако, сакате и стилски славини за мијалник во кујна. Изметот за кујнски мијалник треба да формира едно интегрирано единство со целиот ваш кујнски дизајн. Некои луѓе го потценуваат влијанието на славините во кујната. Кога некој влегува во кујна, неговото или нејзиното внимание автоматски го привлекуваат славините на кујната. Иако славините на кујната се многу мали, тие имаат огромно влијание врз вкупниот декор на вашата кујна. Како резултат на тоа, од најголема важност е да ја одберете кујната славина паметно, бидејќи тоа може да и донесе одлична надградба на вашата кујна. Овие чешми за мијалник во кујната со никел за мијалник на Аркора ќе ви го дадат ова воздигнување без никакво сомневање.
Спуштете ги чешмите со кујнски мијалник нудат голема предност во однос на другите типови чешми за мијалник во кујната. Поради привлечното црево за вода, можете лесно да ја продолжите тапа за кујнски мијалник. Со оваа едноставна карактеристика, можете да достигнете речиси на кое било место во или во близина на вашиот кујнски мијалник. А сепак, цревото е суптилно интегрирано во тапата за мијалник во вашата кујна, така што нема да забележите црева за вода кога не го користите вашиот славина за кујнски мијалник. Единствениот услов е да имате висококвалитетен механизам за повлекување. Би било потполно незадоволен да мора да ги спуштате чешмите од кујнскиот мијалник од кои цревото за вода не се повлекува како што треба. Мора да работи 100% непречено за да ви понуди максимална удобност.
Надградете ја вашата кујна со овие таблети за влечење во кујнскиот мијалник
Славините за кујнски мијалник на Аркора го олеснуваат вашиот живот. Класичниот дизајн на топчеста гравитација на овие славини на кујнскиот мијалник го прави целосно мазен извлекувањето и повлекувањето на цревото за вода. Гравитационата топка автоматски го повлекува распрскувачот, така што нема да морате да се трудите воопшто кога ќе завршите со испирање на кујнскиот мијалник. Затоа, славините за миење на кујнскиот мијалник на Аркора ќе бидат целосна надградба за вашата кујна, во однос на обете стил и функционалност. Како што споменавме, славините за мијалник во кујната на Аркора нудат 2 функции на вода: поток и прскање. Овие две функции ви овозможуваат лесно и ергономски да преминувате од прскање во проток или обратно. Можете да го направите ова со едноставно движење на прстите, без претходно да ја запрете водата. Копчето работи непречено и нуди максимална удобност.

Разумни цени спуштете чешми за мијалник во кујната

Квалитетот има цена, но не и кај Аркора. Аркора постигна да ви обезбеди висококвалитетни славини за кујнски мијалници кои сè уште се достапни. Поради својата ефикасна набавка на материјали и високо-автоматизираниот процес на производство и тестирање, Arcora е во можност да ви понуди славини за мијалник во кујната што можат да се натпреваруваат со сите славини за мијалник од марката А, а сепак на само мал дел од тие цени. Затоа, уверени сме да кажеме дека нема да најдете славини за кујнски мијалник по подобри цени од Аркора. Следствено, Arcora ви го нуди најдобриот сооднос на квалитетот што ќе го најдете на пазарот.
Не за ништо, Arcora нуди 90-дневна гаранција за враќање на парите на славините од кујнскиот мијалник. Кога мислите дека славините за мијалник во кујната не се како што очекувавте од тоа, ние ќе ви вратиме без никакви проблеми и поставени прашања. Толку едноставно. Ние се залагаме за нашите производи и убедени сме дека нудиме чешми за кујнски мијалник со врвни врски. Затоа, знаеме дека нема да бидете разочарани и ќе бидете изненадени позитивно со својата нова славина на кујнски мијалник. Имаме многу клиенти што се враќаат од целиот свет и сигурни сме дека ќе не изберете нас и следниот пат.

Загарантирана е едноставна инсталација

Солените славини од кујнскиот мијалник на „Аркора“ се лесни за инсталирање поради лесниот интерфејс. Можете да ја инсталирате оваа славина само во еден чекор. Затоа, славините за повлекување кујнски мијалник можете сами да ги инсталирате. Не мора да ангажирате скап професионалец за да можете и тука да заштедите многу пари. Тапа за мијалник во кујната на Аркора доаѓа со палуба, гравитационо топче, комплет црева за топла и ладна вода и комплет додатоци за монтирање. Овој комплетен сет гарантира ефикасна и брза инсталација. Лесно како тоа!
Предностите на славините во кујнскиот мијалник накусо:
· Дава вук-фактор во секоја кујна
· Елегантно бранеа никел
· Висококвалитетно црево за влечење на вода
· Удобна лост со една рака
· Две функции на вода
· Направено од високо квалитетни месинг материјали
· Лесен за чистење и лесен за одржување
· 5-годишна гаранција

UPC: 663250027885

 

 

спецификација

Тежина

2.23 кг = 4.9163 lb = 78.6609 мл

Добредојдовте на официјалната веб-страница ARCORA FAUCET

Се вчитува ...

кошничката

X

Историја на прелистување

X
САКАТЕ 10% КУПОН?
Претплатете се сега за да добиете бесплатен код за забава за попуст. Не пропуштајте!
  Земете ми попуст од 10%
  Се согласувам со рок и состојба
  Не благодарам, претпочитам да плаќам целосна цена.