Барај Барај Мапа

ARCORA Поп-ап Делови за замена на затка на мозоци

12.99
производи:
30
Осврти:
0

pop up drain е месинг структура, која обезбедува цврстина и издржливост. Тоа е црна и хромирана завршница, што може да биде визуелно привлечно.

 
 • Квантитет
  • -
  • +
 •  
назад купувачка кошничка
излета и одводнувачка шипка X3001 е централна ориентација за кастинг за стожерскиот столб и стожер од месинг, а исто така и гума за миење тешки гуми за спречување на затнување. Неговата блескава хромирана завршница одговара на најчесто користените додатоци за мијалник, што значи дека вашата бања вклучува кохезивен изглед. Можете безбедно да ги инсталирате, сè додека Keeney поддржува Ограничени производи.
Супер-мијалник, мијалник, тапа за бања за бања, со стапче за подигнување и претекување
Со прелевање се вклопува во мијалник за миење на бањата со дијаметар на дупката за одвод од 1-1 / 2 "или 1-3 / 4"
Стандардна големина водовод во САД
Светла површина на хром
Инсталацијата е малку комплицирана, но нашата инструкција е јасна.
Која е разликата помеѓу одводот што се појавува со одлив и без?
1. Разликата помеѓу тоа дали водата може да се спречи да прелева под земја. Одводот на мијалник во санитарната опрема има функција за прелевање. Кога водата во санитарната опрема ќе се искачи на одливот, таа ќе тече од канализацијата во канализацијата и нема да се прелее за да го поплави вашиот дом; Кога се прелева, ќе се прелева директно во земјата.
2. Разликата помеѓу чистотата и хигиената. Сливот за миење во санитарните производи има функција за прелевање. Кога водата во сливот за миење надмине одредено ниво, водата во сливот за миење автоматски ќе се исцеди од тука, и нема да се акумулира во сливот за миење. Со функционален мозоци, водата во сливот ќе се акумулира во сливот, ќе акумулира бактерии и не е чиста.
3. Заштитата е различна кога заборавате да ја исклучите водата. Одводот на мијалник во санитарната опрема има функција за прелевање, дури и ако заборавите да ја исклучите водата, водата ќе тече далеку и нема да тече кон земјата; мозоци без функција за прелевање, кога ќе заборавите да го исклучите прекинувачот, водата ќе се прелева во земја.
Одводнувачот на садови за санитарна опрема на ARCORAfaucet се прелеа за да ја направи вашата средина во бањата почиста и хигиенска.

спецификации

SKU: X3001-хром категории: , Тагови: , ,

спецификација

Тежина

0.5 кг = 1.1023 lb = 17.6370 мл

Добредојдовте на официјалната веб-страница ARCORA FAUCET

Се вчитува ...

кошничката

X

Историја на прелистување

X
САКАТЕ 10% КУПОН?
Претплатете се сега за да добиете бесплатен код за забава за попуст. Не пропуштајте!
  Земете ми попуст од 10%
  Се согласувам со рок и состојба
  Не благодарам, претпочитам да плаќам целосна цена.