Барај Барај Мапа

ARCORA Повлечете го кујнскиот чешма измиен никел

74.98
Продадено:
35
Осврти:
0

Amazon DE Amazon FR

Ефикасна, сигурна и безбедна единствена рачка ја спушта кујната тапа.
Заштедете многу време и труд во животот во кујната, без разлика дали тоа е санитарно или готвење.
Тапа користи увезени основни делови за да се обезбеди квалитет на производот.

Доставете до

 
 • Квантитет
  • -
  • +
 •  
назад купувачка кошничка

 

Кујнски тапа брусен никел 2310201
Зошто да изберете четкичка со четка за никел во текот на тапа од хром кујна? Па, ние не сме тука да разговараме за вкусот. Вкусот е субјективен и за каков било вкус има стилско решение. Можеме да видиме дека многу луѓе сè уште претпочитаат хромирани чешми од хром над четки од никел од никел. Сепак, чешмите со четки со никел од никел победуваат во популарност секоја година. Не за ништо, повеќето од списанијата за домашни дизајнери повеќето пати имаат дизајнирани четки од никел во кујната. Без разлика дали станува збор за класични дизајни или современи дизајни за кујна. Иако хромот дава блескав допир на кујната, чешлената чешла со никел од кујната дефинитивно додава допир на елеганција на секој дизајн на кујна. Повеќето хотели со пет везди имаат четки со никел од никел, бидејќи тоа само му дава прскање на елеганцијата на кујната. Со мали предмети како кујнски чешми може да постигнете огромно влијание како што можете да видите.
Дали е исто така поскап кујнскиот славин од четкање со никел во споредба со хромирана кујна? Не мора. Особено не во АРКОРА. АРЦОРА успеа максимално да го оптимизира процесот на набавки. И во комбинација со своите високо-автоматизирани места за производство, ARCORA е во состојба да произведува висококвалитетни славини за кујна по пристапни цени, без разлика дали се изработени во бранест никел или хром. Reе ги искористите придобивките од огромното искуство на ARCORA за производство на врвни кујнски славини кои се бараат низ целиот свет.

Дизајн кујна тапа бранеа никел
Смелите дизајнери на ARCORA секој пат успеваат да испорачаат дизајни на кујнски славини кои би се вклопиле директно во секое ексклузивно списание за домашен дизајн. Овој конкретен чешма за четкање со никел нуди елегантен, стилски, минималистички, а сепак практичен кујнски кран сè во едно. Неговиот дизајн е современ, но би се вклопил во скоро секоја кујна. Сите мерки и стапки се добро осмислени и што ги забележувате на крајниот резултат на ова парче од современата уметност во кујната.
Нијансирана четка од нијанси со висок лак, дава елегантен, стилски преглед на вашата кујна воопшто и кујнскиот мијалник особено. Бидејќи можете да ја свртите кујната тапа со висок лак 360 степени, вашата кујна тапа нема да биде на начин во секое време. Едноставно непречено можете да ја преместите славината со висок лак налево или надесно на начин на кој имате целосен пристап до мијалникот за кујната.

Мултифункционална кујна тапа бранеа никел
Најпрво, четканиот никел на ARCORA за чешми, нуди три функции на вода. Со својот режим на проток, прскање или пауза, можете или да користите мултифункционален чешма за четка со четка, никел на ARCORA за полнење вода, прскање за плакнење или пауза за да избегнете прскање. Аераторот за високо-технолошки Neoperl ABS може да заштеди до 50% вода, што ќе го забележите на сметката за вода. И тоа без да се загрозат перформансите на потокот. Второ, главната карактеристика на овој чешла со кујнски чешми со никел е цревото за вода што може да се повлече. Можете да ја повлечете главата за прскање од славината за да стигнете до кое било место во и околу вашиот кујнски мијалник. Кога ќе завршите со работата за чистење, главата за прскање автоматски ќе се повлече во првобитната положба.
Рачката може да се ракува со само една рака, за да може секогаш другата рака да ја имате бесплатно за вашите кујнски задачи. Овој рамен кујнски тампон се движи непречено, но сепак ги забележувате користените квалитетни материјали. Вие нема да почувствувате реакција на кој било начин. Температурата на водата и јачината на водата можат лесно да се контролираат со оваа рачка од не'рѓосувачки челик.

Висококвалитетни материјали за кујнски тапа
Како што беше кажано претходно, ARCORA користи само високо квалитетни материјали за производство на своите кујнски славини. Диск-вентилот е направен од бранест никел, а кујната славина е направена од не'рѓосувачки челик. Заедно со солидната конструкција од месинг, чешмичката од чешмата за четкање со никел на ARCORA се спротивставува на гребење и на корозија. Тоа ја прави оваа чешла за четкање со никел со висок квалитет.
Лесното привлечно црево вода од 1,5 метар е изработено од силика гел. Затоа е без абење и гарантира непречена работа при повлекување на цревото. Поради тешката топка како контра тежина, главите спреј добива само доволно отпор за да ви понудат максимална удобност работејќи ја.

Кујна тапа со најдобра вредност за парите
Поради неговиот дизајн и квалитетот на неговите материјали и финиш, очекувате оваа кујна тапа да се цени како глобалните А-брендови кои се познати на пазарот. Но, ништо не е помалку точно! Оваа кујна чешла никел е многу прифатлива, па дури и во кујнски дизајн кујна би можеле да си дозволат оваа престижна кујна тапа која нуди издржливост во текот на животот со врвни перформанси.
Петгодишната гаранција се однесува на повеќето кујнски славини на ARCORA. Во ARCORA сме многу сигурни дека четканиот никел од кујната славина ќе настапи максимално и нема да ви предизвика никакви проблеми. Доколку четканиот никел од кујната славина не се претстави како што треба, ние едноставно ќе го замениме производот без никакви проблеми. Willе бидете сигурни во постојан квалитет и перформанси во секое време.

Кујнски тапа инсталирана бранеа никел
Кујната тапа на никел од кујната доаѓа со Creative Quick Connect Technology. Поради неговата оригинална поврзувачка конструкција, лесно е да се инсталира сами. Нема да ви треба водоводџија што ќе ве чини многу пари. Со вклучени додатоци, водич за рати и видео преку Интернет, ќе можете да ја инсталирате оваа кујнска тапа четкана никел за само 30 минути.
Не е изненадувачки, чешмата за кујнски чешми со никел од ARCORA не се применува само во домови, туку и многу деловни активности како ресторани и барови, исто така ја применуваат оваа славина од кујната. Како што беше кажано претходно, чешмата за кујнски чешми со никел дава вистинска надградба на секоја кујна. И заедно со неговите високи перформанси, тој дефинитивно одговара за барови и ресторани, особено за оние со отворена кујна. Овој дизајн кујнски славина исчеткан никел дава плус на секоја кујна. Многу меѓународни комерцијални клиенти имаат доверба во АРКОРА за нејзината опрема и вредноста за парите што ги обезбедува. Уверени сме дека би ја заработиле и вашата доверба!
Предностите на кујната тапа бранеа никел накусо:
· Дава вук-фактор во секоја кујна
· Елегантен дизајн со висок лак
· Цврсти материјали од не'рѓосувачки челик и месинг
· 3 режими на вода
· Црно црево за вода што може да се повлече
· Лесно е да се инсталира со креативна технологија за брзо поврзување
· Лесен за чистење и лесен за одржување
· 5-годишна гаранција

UPC: 663250027892

 

спецификација

заврши

Брусен никел

Сеуште нема коментари.

Добредојдовте на официјалната веб-страница ARCORA FAUCET

Се вчитува ...

кошничката

X

Историја на прелистување

X
САКАТЕ 10% КУПОН?
Претплатете се сега за да добиете бесплатен код за забава за попуст. Не пропуштајте!
  Земете ми попуст од 10%
  Се согласувам со рок и состојба
  Не благодарам, претпочитам да плаќам целосна цена.