Барај Барај Мапа

Славински мијалник на садот ARCORA, мат црна

69.98
производи:
15
Осврти:
0

Мат тапа за црна бања ви нуди дизајн и квалитет во едно. Импресивна изведба и зачудувачки елегантен стил. Купете ја нашата мат црна славина за бања сега!

 
 • Квантитет
  • -
  • +
 •  
назад купувачка кошничка

Мат славина за црна бања 2321501B
Дизајнирање на вашата бања е наградувачки проект. Иако обично не поминувате многу време во вашата бања, можеби и ова место можете да го користите за да се релаксирате подолги периоди, на пример во вашиот водород. Во секој случај, никогаш не треба да го потценувате влијанието на дизајнот на вашата бања. Треба да биде дел од целокупниот дизајн на вашата куќа и заслужува вашето време добро да размислите во однос на дизајнот и функционалноста.

Бањата треба да ви понуди избалансиран сет на дизајн и функционалност. Функционалноста е од најголема важност, бидејќи повеќето пати само сакате да ги користите основните функции на вашата бања. На пример, туширање и четкање на забите кога сте во брзање наутро. Од друга страна, особено кога сте во порелаксирана состојба на умот, навистина можете да уживате во дизајнот на бања, опуштено на пример, во вашата када. Доброто нешто во дизајнот на бања е што можете да ја ставите целата своја креативност во неа. Постојат милиони опции при дизајнирање на бања, и што и да одлучите, ќе имате уникатен декор што никој друг го нема. И вие сте единствениот дизајнер на тоа. Можете да се инспирирате од списанија и веб-страници, но на крајот вие сте вие ​​кои одлучувате како ќе изгледа вашата бања.

Една тапа бања тапа во црна боја
Кога ја дизајнирате вашата идеална бања, никогаш не треба да го потценувате влијанието на чешмите за бања. Бидејќи чешмите за бања се природни фокусни точки на секоја бања, луѓето секогаш на прво место ги гледаат вашите чешми. Затоа, секогаш треба внимателно да ги изберете чешмите за бања. Покрај функционалноста, сакате вашата бања да импресионира и да има стил на кој сте горди. Тоа значи дека никогаш не треба да го напуштате изборот за видот на чешмите за бања до крајот, кога веќе ја градите бањата. Треба да ги направите чешмите во кујната веќе составен дел од дизајнот на вашата бања.

Во врска со мијалникот за бања, можете да изберете од неколку видови славини за мијалник во бања. Можете или да изберете славини за бања со двојна рачка или славини за бања со една рачка. Тапа за бања со една рачка се познати и како славини за бања со една дупка. Главната предност на славините за бања со една рачка е тоа што сте во можност да ја контролирате температурата на водата со само една рака. Друга предност има врска со леснотијата на инсталирање. Бидејќи ви треба само една дупка, прилично е лесно да инсталирате славина за бања со една дупка. Славините за бања со една дупка се во сите видови на стилови и дизајни. Мат-црна тапа за бања на ARCORA ви нуди елегантен дизајн, кој точно наликува на гуска од врат во задебелена и уникатна боја.

Стилска и функционална славина од мат црна бања
Стилската, а сепак функционална мат црна славина за бања на ARCORA е едноставна и безвременска. Секој сантиметар од ова фино парче опрема за бања беше направен претпазливо за да се спротивстави на каква било корозија или гребнатини. Затоа, секогаш е можно добро да се измие и одржи оваа мат црна славина за бања за да се задржи во совршена форма. Исклучителниот црн премаз е опремен со славина за бања со модерен изглед што ќе претставува составен стил на дел од секоја дизајнерска бања. Покрај тоа, можете да најдете слични стилизирани славини за бања за вашиот туш и цевка за капење на пример, за да формирате еден хармоничен дел со остатокот од вашата бања.
Црвена бања со високи лакови со црна боја, има функционална силуета на гузло од 5.8 инчи. Плука за мијалник за бања нуди доволно можности за ефикасно перење. Протокот на вода е мазен и стабилен. Освен тоа, овој висококвалитетен плука е анти-распрскувач, така што нема да ја навлажни облеката додека се миете во мијалникот за бања. На крајот на краиштата, не мора да ги продолжувате дланките за да стигнете до водата, бидејќи иновативниот дизајн на гузло на врата ви нуди вода каде ви е потребна. За да го завршите вашиот дизајн, ќе најдете вклучен поп-ап-стоп за да формирате една хармонична комбинација во мијалникот за бања.

Мат црна бања со славина со одличен квалитет
ARCORA користи најквалитетни материјали за славините за бања. Неговите најсовремени производствени капацитети гарантираат прецизни мерки и калибрирање на сите негови компоненти. Тапа за бања на ARCORA е една интегрална квалитативна единица направена за максимални перформанси. Не е за ништо, овој производ е компатибилен со американската конвенционална рата од не'рѓосувачки челик. Керамичкиот диск без капе од славината мат тапа за бања на ARCORA е добро запечатен. Анализите покажуваат дека месинг-дискот без капе е сè уште без бразди по 500,000 циклуси.
Рачката на рачката на мат црната тапа за бања на ARCORA е многу флексибилна. Можете лесно да ја контролирате температурата на водата, а сепак нуди доволно зафат за контрола на температурата без чекор. Покрај тоа, мат црната славина за бања има подобрена издржливост бидејќи телото на кран е конструирано од цврст месинг во комбинација со високо квалитетни компоненти. Кога ја држите во рацете оваа црна мат тапа за бања на ARCORA, веднаш го забележувате квалитетот што го нуди.
Разумна цевка мат црна бања тапа
Користејќи висококвалитетни материјали, ARCORA сè уште е во можност да ви ја понуди оваа матична црна славина за кујна по разумна цена. АРКОРА пред сè знае каде да купите суровини по разумни цени. Второ, ултрамодерните производствени капацитети на ARCORA гарантираат процес на производство со ниска цена. На овој начин имате корист од овие предности и ви се обезбедува стилска мат црна славина за бања со најдобриот сооднос на квалитетот и цената што ќе ја најдете. Кога купувате црна мат тапа за бања на ARCORA, ќе добиете се што ви треба за да ја инсталирате оваа мат црна славина за бања. Покрај поп-ап капакот за одвод, вклучен е и комплетен бесконечен прибор за инсталација од 1 или 3 дупки. Willе ги најдете потребните врски за вода за да овозможите лесно инсталирање. Сите славини за бања на ARCORA на крајот доаѓаат со целосен 5-годишен гарантен рок, гаранција за враќање на парите од 90 дена и меѓународна бесплатна испорака!
Предностите на матната тапа на црна бања накусо:
· Дава wow-фактор на секоја бања
· Импресивна црна мат-боја
· Стилски модерен дизајн на пазувите
· Лесно е да се комбинира со други чешми за мат-црна бања
· Направено од високо квалитетни месинг материјали
· Лесен за чистење и лесен за одржување
· 5-годишна гаранција

 

спецификации

SKU: 2321501B Категорија: Тагови: , ,

спецификација

заврши

Мат црно

Сеуште нема коментари.

Добредојдовте на официјалната веб-страница ARCORA FAUCET

Се вчитува ...

кошничката

X

Историја на прелистување

X
САКАТЕ 10% КУПОН?
Претплатете се сега за да добиете бесплатен код за забава за попуст. Не пропуштајте!
  Земете ми попуст од 10%
  Се согласувам со рок и состојба
  Не благодарам, претпочитам да плаќам целосна цена.