Барај Барај Мапа

Тапа за бања висок бел

52.99
Продадено:
0
Осврти:
0

Телесен материјал: цврст месинг
Површинска обработка: бела
Висина на кран: 30 см; Должина на излез на вода: 18 см; Висина на излезот на вода: 22 см;
Во врска со хроматската аберација: Поради различните агли на снимање на осветлувањето, ќе има мала хроматска аберација, се надевам дека ќе разберам.
За услугата по продажба: Ако имате било какви проблеми со квалитетот по приемот на стоката, ве молиме контактирајте не на е-пошта навреме, ние ќе издадеме или враќаме за вас. Ве молиме бидете сигурни да купите.

 
 • Квантитет
  • -
  • +
 •  
назад купувачка кошничка

 

Производ: Цела бакарна славина
Погоден за кујна, бања, надворешна градина, хотел, ресторан, центар за бања итн.
Производите се земаат во натура, бидејќи може да има разлики во боите помеѓу различните монитори, и тие не се проблем со квалитетот. Тежината и големината се детално опишани (сите дозволуваат нормални грешки).
Мерки на претпазливост за нарачување: Кога нарачувате производи, ако наидете на поврзани параметри (форма, големина, употреба, материјал, боја, тежина и слично) што не ги наведовме во описот на производот или не можете јасно да ги разберете од сликата на производот, ве молиме бидете сигурни да не контактирате пред да порачате за да добиете јасен одговор пред да купите.
1. Сите нечистотии во цевководот треба да се исчистат за време на инсталацијата. Може да избегне оштетување на јадрото на вентилот, заглавување, блокирање и истекување. Во исто време, површината треба да се исчисти така што нема остатоци од градежни материјали.
2. Нема потреба да се користи прекумерна сила при вклучување на кој било вид производи од славина, само извртувајте или вклучете се. Дури и традиционалната славина не треба да троши многу напор за да навртува. Особено, не користете ја рачката како потпирач за раце за да ја поддржите или користите. Производите опремени со капакот на екранот за излезот на вода треба да се расклопат и исплакнат за да се исчистат нечистотиите по одреден период на употреба. Производите опремени со црева треба да обрнат внимание да ги одржуваат цревата природно затегнати за да избегнат кршење.
3. Мерки на претпазливост за чистење на славината:
(1) Не ја бришете ја површината на тапа со тврд предмет како челична топка, бидејќи челичната топка е многу тврда и лесно може да ја изгребете површината на тапа.
(2) Користете неутрално средство за чистење за чистење. Средството за чистење со силна киселост или алкалност не е погодно за чистење со чешма.
(3) Откако ќе се исчисти славината, преостанатата влага на површината треба да се исуши со сув пешкир без влакненца (истото важи и за чистење стакло) за да се избегне скалирање.

Сеуште нема коментари.

Добредојдовте на официјалната веб-страница ARCORA FAUCET

Се вчитува ...

кошничката

X

Историја на прелистување

X
САКАТЕ 10% КУПОН?
Претплатете се сега за да добиете бесплатен код за забава за попуст. Не пропуштајте!
  Земете ми попуст од 10%
  Се согласувам со рок и состојба
  Не благодарам, претпочитам да плаќам целосна цена.