Барај Барај Мапа

Модерна тапа за суета единечна рачка бела

52.99
производи:
2
Осврти:
0

СОВЕТНИЧКА СОПТАВА ЗА МАКЕДНИЧНА БАНКА: Прекрасна тапа за бела бања, изградена за да се спротивстави на гребење, корозија и валкање. Со текот на времето нема да згасне.
Трајни и сигурни материјали: Единствената славина е изработена од комерцијален нерѓосувачки челик SUS 304, цврста метална конструкција, антикорозивна и 'рѓа. Црево EPDM отпорно на висока температура.

 
 • Квантитет
  • -
  • +
 •  
назад купувачка кошничка

Спецификација на производи:
Боја / финиш: Четкано злато
Метод на инсталација: Монтиран на површина
Број на потребни дупки: Една
Број на рачка: Еден

Пакетот вклучува :
Тапа за мијалник во бања x 1
Црева за снабдување со топла и ладна вода

Лесен за користење:
1. Една славина на рачката го олеснува прилагодувањето на температурата и волуменот на водата
2. Овозможува постојан газиран поток. (Стапка на проток: 1.2 литри во минута.)
3. otешка и студена ознака ви помагаат лесно да ја контролирате температурата на водата.

Барање за инсталација
Дизајниран да одговара на апликација од 1 отвор.
Големина на дупка: 1 1 / 10-1 17/50 инчи (28-34мм)
Максимална дебелина на палубата: 1 3/8 инчи (35мм)

Инсталација чекори
Чекор 1: Инсталирајте Заптивка на телото на славината. Лизнете ја славината со една дупка низ дупката за монтирање на мијалникот.
Чекор 2: Ставете мијалник од не'рѓосувачки челик и мијалник за гума врз држачите за монтирање под мијалникот и безбедно затегнете ги навртките за монтирање.
Чекор 3: Поврзете ги и зашрафете ги цревата за напојување со вентили.
Чекор 4: Вклучете ја славината за да проверите дали има протекување.

АЕРАТОР ВО ВИСОКА ПЕРФОРМАНЦИЈА: Стапката на проток на едната дупка во бањата достигнува 1.2 GPM. Аераторот обезбедува прскање без прскање, ограничен проток, мек на допир.
ЛЕСНО ДА СЕ РАБОТИ: Тапа за мијалник со една рачка ги прилагодува големината и температурата на протокот на вода за прецизна и лесна контрола , погоден за суета, слив, алишта, тоалети.
ЕДНОСТАВНА ИНСТАЛАЦИЈА: Вклучувајќи го целиот хардвер за инсталација (бела славина за бања, 23.6 ″ точки за ладење со ладна и ладна), едноставна инсталација со една дупка.

Сеуште нема коментари.

Добредојдовте на официјалната веб-страница ARCORA FAUCET

Се вчитува ...

кошничката

X

Историја на прелистување

X
САКАТЕ 10% КУПОН?
Претплатете се сега за да добиете бесплатен код за забава за попуст. Не пропуштајте!
  Земете ми попуст од 10%
  Се согласувам со рок и состојба
  Не благодарам, претпочитам да плаќам целосна цена.