Барај Барај Мапа

Систем за туширање, мултифункционален туш со постојана температура, 360 × 500 mm, дожд, нерѓосувачки челик 304, рачен туш, сет за туширање за дожд

719.99
Продадено:
0
Осврти:
0

Вид: славини за када и туш

Вид на регулатор на топла / ладна вода: Сет на чешми за само-термостатски миксер.

Стил: модерен

Функција: масажа на тело и рачен авион

Тип на монтирање: монтажа на wallид

Вид: солидна поддршка.

Навој / излез навој: G1 / 2

Проток на вода: 2 GPM по туш за рака, 9 GPM за млазници со џакузи

Притисок на водата: 0,2-0,5 MPa

Рачен туш: хромиран месинг

Технички детали за миксер:

❃Број на рачки: 3 рачки.

Type Вид на монтирање: монтажа на wallид.

❃ Вид на контрола на топла / ладна вода: автоматска контрола на термостатот.

Material Материјал на јадрото на вентилот: керамика.

TreatmentПовршинска обработка на миксер: позлатена со хром.

❃ threadенски конец: G1 / 2 инчи

UnctionФункција: 3 режими.

❃ Димензии: 130 x 380 mm.

❃ Материјал: месинг.

Технички детали за главата за туширање:

Dimensions Димензии на главата за туширање: правоаголна 500 x 360 mm.

❃Инсталација: тавански туш.

❃ LED напојување: LED светло се напојува со адаптер. Адаптер: влез 90–240 AC, излез: 12 V DC.

❃Заврши: хром.

❃ Карактеристики на обликот: Правоаголен.

Features LED осветлување карактеристики: 6 обоени LED светла.

❃ Функции: врнежи, водопад, завеса на вода.

❃ Материјал: SUS 304.

❃ threadенски конец: G1 / 2 инчи

❃ Материјал: SUS 304.

Rate Стапка на проток: 3 врнежи од вртежи во дожд.

 
 • Квантитет
  • -
  • +
 •  
назад купувачка кошничка

Ова е светло ЛЕД комплет за туширање со далечински управувач со дигитален екран на допир.
Излез на вода: дожд, млазница за тело од 4 инчи, туш за раце. Термичкиот прекинувач е направен со целиот материјал од бакар.
Температурата може да се чува на 38 степени за да се избегне топлина и студ за да се избегнат изгореници. Постари лица, деца и бремени жени можат да го користат.
Далечинскиот управувач може да ја контролира бојата на светлината. Само притиснете го копчето и променете ја саканата боја.
Оваа глава за туширање може да доживее навистина дождливо искуство, а 3-инчното тело за туширање од 3 инчи го масира вашето тело за да го ублажи заморот и стресот. Ова е вашиот најдобар избор и избор за уживање во животот.

Сеуште нема коментари.

Добредојдовте на официјалната веб-страница ARCORA FAUCET

Се вчитува ...

кошничката

X

Историја на прелистување

X
САКАТЕ 10% КУПОН?
Претплатете се сега за да добиете бесплатен код за забава за попуст. Не пропуштајте!
  Земете ми попуст од 10%
  Се согласувам со рок и состојба
  Не благодарам, претпочитам да плаќам целосна цена.